Pro děti

Děti v rytmu

hudební programy pro děti a mládež

O čtyřech pokladech paní Země

muzikofiletická pohádka, pro děti předškolního věku

Zveme děti na společnou cestu objevování čtyř pokladů Paní Země. Prozkoumáme hladiny vod, nadechneme se svěžího vzduchu, prohřejeme se u ohně a pocítíme sílu Země.

Během programu zní živá hudba: bubny, flétny a melodické nástroje.

Program je interaktivní. Nabízí dětem jemnou formou prožitek smyslových vjemů. V příběhu mají děti prostor na pohyb, na hudební tvoření, rytmizaci, zpěv a relaxaci.

Muzikohrátky

hry s rytmem a pohybem

Rozvíjet rytmus v malé skupině dětí je osvěžující, zábavné, ale především hravé!  Pojďme se spolu radovat s bubny a čarovat s chřestidly! Naučíme se tvořit rytmus, budeme tancovat, běhat, tleskat, hrát na perkusivní nástroje a uděláme si pořádnou rytmickou bouři!

Po takové bouři však nastává klid a tak se zároveň naučíme zkoncentrovat, odpočinout si a uvolnit celé tělo. V průběhu programu děti poznají nové zvuky a procvičíme naše mluvidla i chodidla. Na závěr si děti prožijí relaxaci s prvky muzikoterapie.

Kouzelný bubínek Pahu

hudební příběh pro děti

Malá holčička Hokulani, žije na ostrově Havaj. Hokulani dostala od svého dědečka tajemnou mapu s legendou, která vypráví o kouzelném bubínku Pahu, který dokáže vykouzlit všem lidem na tváři úsměv. Hokulani se vydá společně s dětmi na tajuplnou cestu za kouzelným bubínkem Pahu.

Na cestě za bubínkem jí čeká s dětmi několik překvapení v podobně hudebních aktivit. Hokulani v závěru programu zjistí, že každý hudební nástroj, na který se hraje, je kouzelný. Děti si s Hokulani dotvoří svůj vlastní bubínek.

Na konci programu si děti s holčičkou z Havaje zazpívají nově naučenou písničku s textem v havajštině za doprovodu hudby.

Logopedické Muzikohrátky

hudební program pro podporu rozvoje řeči

S dětmi se vydáme na cestu plnou zábavných hudebních her, které podporují rozvoj řeči. Objevíme, co všechno umí náš dech, prozkoumáme pohyb a rozezníme nejrůznější hudební nástroje.

V programech klademe důraz na senzomotorickou integraci, čerpáme inspiraci z muzikoterapie a samotné logopedie. Program vede kvalifikovaná lektorka (obor surdopedie a lodopedie).

bubnování pro děti

pro děti ve věku ZŠ, SŠ

Zveme děti do společného tvořivého kruhu, ve kterém se budeme věnovat rytmu. Čeká nás bubnování na bubny djembe a hra na tělo (body percussion).

Budeme objevovat krásu zvuku různých rytmickým nástrojů. Propojíme hudbu s pohybem, hlasem a vytvoříme společné písně.

Zde je prostor na Váš dotaz.

Pro děti

14 + 9 =

Realizace volnočasových programů je finančně podporována Statutárním městem Ostrava.