Muzikorelaxace

akreditovaný vzdělávací program

Jak vytvářet živou relaxační hudbu? Jak začít improvizovat nebo improvizaci rozvíjet? Program Muzikorelaxace je tady pro zájemce, kteří chtějí proniknout do tajů melodií a rytmů, které budou pro posluchače relaxační a meditativní. Seznámíte se s technikou hry převážně na melodické kovové nástroje, tibetské mísy, gongy, flétny a rámové bubny. 

S sebou vlastní nástroje. Nemáte-li své vlastní, máme na místě k zapůjčení pro všechny účastníky.

N

16 vyuč. hodin

N

akreditace MŠMT a MPSV

N

certifikáty o absolvování

N

studijní materiály

N

teoretické a praktické části

N

hudební nástroje na místě k dispozici

Krok za krokem

Budeme postupovat krok za krok, díky čemuž si ukotvíte postupy, které můžete dále rozvíjet.

učení se prožitkem

Program je veden prožitkově, v příjemné a vstřícné atmosféře. Reflektuje potřeby účastníků. Respektující přístup a přívětivé prostředí.

Rytmus a melodie

Představíme si, jakou roli má v relaxační hudbě rytmus a melodie. Jak vytvářet konkrétní témata. Improvizace a společná hra.

Oblasti využití

Možnosti využití: v osobním životě, v pedagogice, v muzikoterapii, v muzikofiletice, v sociálních službách či jiných profesích.

Technika hry

Seznámíte se s technikou hry na hudební nástroje, která je postavena na bázi postupného učení se a rozvíjení. Inspirace na domácí praxi.

Hudební prostředky

Hudební nástroje: melodické kovové (handpan, rav drum, atd.), tibetské mísy, gongy, dřevěné flétny, bubny, perkuse. Zpěv: alikvotní

Pro koho je vzdělávací program vhodný? 

 

Oblasti profesí: lidé pracující v pedagogické, sociální či kulturní oblasti, muzikotetapeuté a jiní terapeuté, lektoři jógy a pohybových programů, volnočasoví lektoři, studenti. Je vhodný také pro zájemce o vzdělávání v oblasti relaxačního tvoření hudby. Program přináší inspiraci lidem, kteří mají o program zájem pro osobní, rodinné využití. Pro všechny, koho láká osobní rozvoj cestou hudby.

AKREDITACE

 

Absolventi programu obdrží osvědčení akreditováno MŠMT nebo MPSV vydané vzdělávací institucí.

 

Provází:
Daniel Plecháček. Michaela Plecháčková