Muzikorelaxace

akreditovaný vzdělávací program

Jak vytvářet živou relaxační hudbu? Jak začít improvizovat nebo improvizaci rozvíjet? Program Muzikorelaxace je tady pro zájemce, kteří chtějí proniknout do tajů živě tvořené hudby, která bude pro posluchače relaxační.

Budeme se věnovat různým hudebním nástrojům, jako jsou zvonkohry Koshi, tibetské mísy, rámové bubny, gong, flétny, sansula, melodické kovové nástroje (rav drum, handpan, metalofony). Představíme vám také alikvotní zpěv a naučíte se základní cvičení, která vám usnadní alikvotní tóny uslyšet a tvořit. 

S sebou si můžete přivést vlastní nástroje. Nemáte-li své vlastní, máme na místě k zapůjčení pro všechny účastníky.

N

16 vyuč. hodin

N

akreditace MPSV

N

certifikáty o absolvování

N

studijní materiály

N

teoretické a praktické části

N

hudební nástroje na místě k dispozici

Krok za krokem

Budeme postupovat krok za krok, díky čemuž si ukotvíte postupy, které můžete dále rozvíjet.

učení se prožitkem

Program je veden prožitkově, v příjemné a vstřícné atmosféře. Reflektuje potřeby účastníků. Respektující přístup a přívětivé prostředí.

Rytmus a melodie

Vyzkoušíte si, jak využít rytmické znalosti pro vytvoření základních melodií a jejich rozvíjení. Je to jedna z cest, jak začít nebo rozvíjet své hudební improvizace.

Oblasti využití

Možnosti využití: v osobním životě, v pedagogice, v muzikoterapii, v muzikofiletice, v sociálních službách či jiných profesích.

Technika hry

Seznámíte se s technikou hry na hudební nástroje, která je postavena na bázi postupného učení se a rozvíjení. Inspirace na domácí praxi.

Hudební prostředky

Hudební nástroje: melodické kovové (handpan, rav drum, atd.), tibetské mísy, gong, dřevěné flétny, bubny, perkuse. Zpěv: alikvotní

Pro koho je vzdělávací program vhodný? 

 

Oblasti profesí: lidé pracující v pedagogické, sociální či kulturní oblasti, muzikotetapeuté a jiní terapeuté, lektoři jógy a pohybových programů, volnočasoví lektoři, studenti. Je vhodný také pro zájemce o vzdělávání v oblasti relaxačního tvoření hudby. Program přináší inspiraci lidem, kteří mají o program zájem pro osobní, rodinné využití. Pro všechny, koho láká osobní rozvoj cestou hudby.

AKREDITACE

 

Absolventi programu obdrží osvědčení vydané akreditovanou vzdělávací institucí. Program má platnou akreditaci MPSV.

 

Provází:
Daniel Plecháček. Michaela Plecháčková