Hry s rytmem a pohybem pro děti

akreditovaný vzdělávací program (akreditace MŠMT)

Jak podpořit zdravý rozvoj dětí prostřednictvím hudby a pohybu? Jak vytvořit takový program, který bude prakticky využitelný pro skupiny dětí? V kurzu se zaměříme na rozvoj dovedností průvodců (pedagogů, lektorů) a zároveň Vás seznámíme s přehlednou metodiku, jak programy pro děti připravovat a vést. Součástí programu je také téma rytmu, a to jak hudební rytmus, tak rytmus ve školním zařízení. Zaměření: předškolní a mladší školní věk.

 

N

32 vyuč. hodin

N

akreditace MŠMT

N

certifikát o absolvování

N

studijní materiály

N

teoretické a praktické části

N

hudební nástroje na místě k dispozici

AKREDITACE

 

Absolventi programu obdrží osvědčení akreditováno MŠMT vydané vzdělávací institucí.

 

Krok za krokem

Budeme postupovat krok za krok, díky čemuž si ukotvíte postupy, které můžete dále rozvíjet.

učení se prožitkem

Program je veden prožitkově, v příjemné a vstřícné atmosféře. Reflektuje potřeby účastníků. Respektující přístup a přívětivé prostředí. 

Metodika

Seznámíte se s metodikou, která je srozumitelná a v krocích. Obdržíte sborník her s popisem jednotlivých her a uvedením oblastí podpory. 

Oblasti využití

Možnosti využití: mateřská škola, základní škola, dětské kluby, v muzikoterapii, v muzikofiletice, na akcích pro děti, v osobním životě.

Technika hry

Seznámíte se s technikou hry na hudební nástroje. Následně toto převedeme do praktických zkušeností v ukázkách her s dětmi.

Hudba a pohyb

Jsou důležitými aspekty pro rozvoj dítěte. Nahlédneme do souvislostí, co je možno podpořit u dítěte prostřednictvím pohybu a hudby.

Provází

Mgr. Simona Jendryková

Mgr. Simona Jendryková

Mgr. Michaela Plecháčková

Mgr. Michaela Plecháčková