Date

22 února 2023

Time

18:00 - 19:15

Cena

2700,-Kč
Mgr. Michaela Plecháčková

Lektor

Mgr. Michaela Plecháčková
Email
info@muzikohrani.cz

Kurz bubnování na rámové bubny – pro ženy

Milujete zvuk bubnů? Chcete se na/učit hrát na rámové bubny? Je tady pro vás kurz pravidelného bubnování, ve kterém se krok za krokem společně vydáme na krásnou, barevnou cestu plnou rytmů.

Rodina rámových bubnů je velmi široká a najdeme v ní rozmanité bubny, na které lidé od nepaměti bubnují. Jedná se o buben tvořený z rámu, který je potažený kůží nebo syntetickým materiálem. Výška rámu je menší než průměr blány. Během kurzu se budeme věnovat jak hře na rámové bubny s využitím prstové techniky (kombinace úderů jednotlivými prsty), tak hře na rámové “šamanské” bubny (bubny s výpletem, pro hru paličkou).

Obsah jednotlivých setkání
body music (hra na tělo)
hra na rámové bubny (technika freehand, upright, lap style)
hra na rámové šamanské bubny (hra paličkou)
kompozice, improvizace

V body music oslovíme rytmem naše tělo a naladíme se tak na naši vlastní rytmicitu. Při hře na rámové bubny (klasické a “šamanské”) prozkoumáme konkrétní rytmy, jejich variance a možnosti. Všemi tématy se jako červená nit prolíná rytmus.

Bubnování na rámové bubny podporuje naše spojení s vlastním, osobním rytmem, rozvíjíme svou motoriku, koordinaci, podporujeme paměť. Bubnování posiluje náš imunitní systém, má pozitivní vliv na náš mozek. V neposlední řadě bubnování přináší radost, relaxaci a uvolnění do našeho života. Je zde prostor sdílet společnou vášeň pro rytmus ve skupině žen.

Předchozí zkušenosti nejsou potřeba. Rámové bubny (obou typů) jsou na místě k zapůjčení. Je možné také hrát na svůj vlastní buben.

Součástí jsou materiály se záznamy rytmů, průvodce bubnováním a autorské hudební backtracky pro vaši domácí praxi.

 

Termíny: sudá středa 18:00 – 19:15
únor:
22.2.
březen:
8.3., 22. 3.
duben:
5. 4., 19. 4.
květen: 3. 5., 17. 5., 31. 5.
červen: 14. 6., 28. 6.

Cena: 2700,-Kč / kurz, včetně zapůjčení bubnů


Místo konání

Mořkov (okres Nový Jičín)
Mořkov (okres Nový Jičín)

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *